RESULT FOR ADMISSION TEST FOR SESSION 2018-2019 CLASS XI – NON BDMI on 30.04.2018

Admission Dates: 8/5/18, 10/5/18, 11/5/18 | Time : 10:30am – 1:00pm

Sl. No. NAME FORM STREAM ALLOTTED
1 SUSMITA RANA 15826 SCIENCE
2 RAJIT DUTTA 15837 SCIENCE
3 SHREYA GHOSH 15844 SCIENCE
4 RITUPRIYA BASU 15856 BIO BIOTECH
5 LOVELY NAYAK 15836 BIO BIOTECH
6 ARGHOJYOTI SWAMI 15847 BIO BIOTECH
7 DEBDIPTA BANERJI 15642 BIO BIOTECH
8 TATHAGATA PAL 15865 BIO BIOTECH
The following Students may opt for the below streams:
a) Commerce with Entrepreneurship
b) Commerce with Informatics Practices
c) Humanities with History/Mass Media
d) FMM with Entrepreneurship
Sl. No. NAME FORM
1 TUHIN CHOWDHURY 15818
2 ISHA PAUL 15821
3 SHRABASTEE SEN 15822
4 SRIDEEPA KAYAL 15828
5 DEBASMITA MAJUMDAR 15829
6 SHREYANKA DUTTA 15831
7 SAMPURNAA DEY 15832
8 HARSADHANI CHATTERJEE 15834
9 ABHIPSA KUNDU 15838
10 ANUSHREE BHOJGARIA 15840
11 BINSHITA KAYAL 15841
12 SHINJINI MANI 15842
13 SWASTIK DASH 15850
14 AVISMITA DUTTA 15851
15 ARITRA PATWARI 15852
16 SRESHTHO DAS 15858
17 ABHISHEK KUMAR GUPTA 15860
18 MOITREE SARKAR 15861
19 ANKITA KAR 15863
20 SAYAK RAKSHIT 15864
21 NINAD PORASHAR 15866
22 SANDLI BIRULY 15867
23 SHIVANGI SAHA 15868
24 ARNOLD SOURYA SARKAR 15705

RESULT FOR ADMISSION TEST FOR SESSION 2018-2019 CLASS XI – NON BDMI on 03.04.2018

Admission dates of the students : 18/04/18, 19/04/18, 20/04/18 | Time : 10:30am – 1:00pm

Sl. No. NAME FORM STREAM ALLOTTED
1 KALYANI KUMARI SINGH 15700 COMMERCE WITH MATHS
2 NAKSHATRA PRAMANIK 15703 SCIENCE
3 SAYAK BHATTACHARYA 15704 COMMERCE WITH MATHS
4 DIBYAJYOTI DAS 15706 SCIENCE
5 ADITYA SANKAR BHATTACHARYA 15714 COMMERCE WITH MATHS
6 SOHAM BHATTACHARYYA 15721 COMMERCE WITH MATHS
7 ARITRA BHATTACHARYYA 15722 CLASS X REPORT CARD TO BE SUBMITTED
8 CHANDRYAEE GHOSH 15723 SCIENCE
9 ADITYA RANGARAJAN 15725 SCIENCE
10 ARCHISMAN MRIDHA 15733 SCIENCE
11 SAMUDRA GUHA 15734 SCIENCE
12 SOMNEEL DATTA 15738 SCIENCE
13 ISHITA MISHRA 15739 COMMERCE WITH MATHS
14 SAYAK MONDAL 15740 SCIENCE
15 SREOSHEE DUTTA 15744 SCIENCE
16 SAANVI BHATTACHARYA 15749 SCIENCE
17 ARANYAK BASU 15750 COMMERCE WITH MATHS
18 DEBAPRIYA SAHA 15756 COMMERCE WITH MATHS
19 PRAMITA SAHA 15762 SCIENCE
20 ADRI KARMAKAR 15763 SCIENCE
21 AMRITENDU MOHAN ROY 15765 SCIENCE
22 ROHAN MANDAL 15769 SCIENCE
23 SAUMILI JANA 15773 SCIENCE
24 ANKAN BISWAS 15775 SCIENCE
25 SOHAM NEOGI 15776 COMMERCE WITH MATHS
26 MOHIT PRAKASH ROY 15778 COMMERCE FMM WITH MATHS
27 PRAGYAN GAYAN 15781 SCIENCE
28 SOUHITYA SAMANTA 15785 COMMERCE WITH MATHS
29 SUBHAMAY MAJUMDER 15790 SCIENCE
30 ARCHISMAN SAHA 15792 SCIENCE
31 SIDDHANTA DATTA 15793 CLASS X REPORT CARD TO BE SUBMITTED
32 ADITYA SENGUPTA 15794 SCIENCE
33 SHOMRIDHYA GHOSH 15797 SCIENCE
34 SHRAYAN GHOSH 15798 SCIENCE
35 ARIJIT SAHA 15799 COMMERCE WITH MATHS
36 SOURADIP DAS 15800 SCIENCE
37 SUBHRAMOY BISWAS 15803 SCIENCE
38 DEBAJYOTI MANDAL 15805 SCIENCE
39 SRICHA HALDER 15808 SCIENCE
40 PROTHAM SARKAR 15809 SCIENCE BIOTECH
41 PARITOSH BARMAN 15810 SCIENCE BIOTECH
42 SOMNATH MONDAL 15816 SC BIO,BIOTECH
BDM INTERNATIONAL 17/04/2018
The following form nos may opt for the below streams:
a) Commerce with Entrepreneurship / Information Practices
b) Humanities with History / Mass Media
c) FMM with Entrepreneurship
15670, 15692, 15724, 15726, 15728, 15730, 15732, 15737, 15745, 15746, 15747, 15748, 15753, 15759, 15760, 15770, 15772, 15774, 15777, 15780, 15783, 15785, 15787, 15789, 15791, 15795, 15801, 15802, 15804, 15806, 15807, 15813, 15814, 15654, 15655, 15783

RESULT FOR ADMISSION TEST FOR SESSION 2018-2019 CLASS XI – NON BDMI on 03.02.2018

Admission dates of the students : 20th and 21st February 2018

Sl. No. NAME FORM STREAM ALLOTTED
1 SUBHAYAN DATTA CHOUDHURY 15001 SCIENCE
2 SHREYA MONDAL 15005 SCIENCE
3 SOURADEEP MISTRY 15012 SCIENCE-BIOTECH
4 KOENA GHOSH 15017 SCIENCE
5 RITWIKA MANDAL 15030 SCIENCE-BIOTECH
6 TITAS GHOSH 15031 BIO, BIOTECH
7 SANTANU BISWAS 15032 SCIENCE-BIOTECH
8 AKASHDEEP MUKHERJEE 15033 BIO, BIOTECH
9 SHINJINI RAY 15034 SCIENCE
10 ARUNDHATI CHATTERJEE 15047 SCIENCE
11 PRERANA DWIVEDI 15048 SCIENCE
12 SOURJYA DEB GHOSH 15050 TO SHOW CLASSIX REPORT CARD
13 ABYAY DASH 15051 SCIENCE
14 SANCHARI BOSE 15053 SCIENCE
15 SUBHAJIT DUUTA 15056 SCIENCE
16 SREEMOYEE BHATTACHARYA 15065 BIO, BIOTECH
17 RAJDWIP SAHA 15069 BIO, BIOTECH
18 SAYAN CHAKRABORTY 15075 BIO, BIOTECH
19 RUPANJAN BRAHMACHARI 15076 COMMERCE (ENT/IP) / FMM
20 RITOBAN CHATTERJEE 15077 BIO, BIOTECH
21 SOUHAM KARMAKAR 15080 SCIENCE
22 SAYANTAN PURKAIT 15082 BIO, BIOTECH
23 SUPRATIM MUKHERJEE 15094 SCIENCE
24 SUCHARITA SINHA ROY 15617 BIO, BIOTECH
25 JOYORSHI DE 15618 SCIENCE
26 SHIBANGI BOSE 15623 BIO, BIOTECH
27 ROHAN DOOGAR 15625 COMMERCE (ENT/IP) / FMM
28 SEJUTI MUKHERJEE 15627 SCIENCE
29 ANURAN DEY 15629 COMMERCE WITH MATHS
30 JISAN BAIDYA 15639 SCIENCE
31 VISHAL ROY 15644 SCIENCE
32 ANUSHA SINHA 15651 COMMERCE (ENT/IP) / FMM
33 SIBASISH ROY 15653 SCIENCE
34 SANJLI DASGUPTA 15656 HUMANITIES (HIST/M.MEDIA)
35 ASMITA HISABIA 15659 BIO, BIOTECH
36 NILADRI MAJUMDER 15660 SCIENCE
37 SAMAY BHATTACHARYYA 15662 TO SHOW CLASSIX REPORT CARD
38 DEBJIT RAY 15667 SCIENCE
39 ABHIRUP MODAK 15671 BIO, BIOTECH
40 OINDSRI SAHA 15673 BIO, BIOTECH
41 ATREYEE ROY 15676 SCIENCE
42 SOUMICK TALUKDAR 15678 COMMERCE (ENT/IP) / FMM
43 SAUMYADIP NANDY 15686 SCIENCE
44 SAYAN MANDAL 15687 COMMERCE WITH MATHS
45 MANOSWINEE BHATTACHARYA 15690 BIO, BIOTECH
46 SHOUMIK DAS 15693 SCIENCE-BIOTECH
47 ISHAM SEN 15694 COMMERCE (ENT/IP) / FMM
48 ABHIRUP GHOSH 15697 BIO, BIOTECH
49 OINDRILA SARDAR 15701 BIO, BIOTECH
The following form nos may opt for the below streams:
a) Commerce with Entrepreneurship / Information Practices
b) Humanities with History / MassMedia
c) FMM with Entrepreneurship
15003, 15011, 15026, 15035, 15036, 15037, 15039, 15043, 15055, 15060, 15062, 15064, 15070, 15072, 15073, 15087, 15088, 15096, 15098, 15608, 15624, 15640, 15646, 15648, 15657, 15669, 15681, 15682, 15683, 15684, 15685, 15695, 15699, 15702

RESULT FOR ADMISSION TEST FOR SESSION 2018-2019 CLASS XI – NON BDMI on 15.01.2018

Sl. No. NAME FORM STREAM ALLOTTED
1 DEBASWATA DAS 15002 SCIENCE
2 HRICK SAHA 15006 SC: BIO, BIOTECH
3 OUSHNIK KHANRA 15010 SC: BIO, BIOTECH
4 SOHINI SIKDAR 15016 SC: BIO, BIOTECH
5 BISWARUP CHOWDHURY 15018 COMMERCE: ENT/IP/FMM
6 BISHAKHA GHOSH 15022 SCIENCE
7 SUSHRITA ROY 15024 SCIENCE
8 ANISH MAJUMDER 15049 SCIENCE
9 TWISHANU AICH ROY 15071 SC: BIO, BIOTECH
10 ANURAG CHAKRABORTY 15084 SCIENCE
11 GITANJALI BASU 15089 SC: BIO, BIOTECH
12 SINDHURMI ROY 15092 SCIENCE
13 SAYAN BASU 15620 SC: BIOTECH
14 MOHAK KUMAR SRIVASTAVA 15637 SC: BIOTECH
15 SIDDHARTHA ROY 15652 SC: BIO, BIOTECH
16 PRIYANKA DESAI 15663 SC: BIO, BIOTECH
The following Form Nos: 15014, 15015, 15021, 15029, 15091, 15095, 15097, 15603, 15607, 15612, 15616, 15622, 15675 can opt for the following streams:-
a) Commerce with Entrepreneurship / Information Practices
b) Humanities with History / Mass Media
c) FMM without Maths